Çocuklar için Üretim Mekanları

Herkese Merhaba,

Atölyelerimize tekrar başlıyoruz, size haber vermek istedim.

Atölyelerin kapsamları geniş olacak, yani kodlama ve maker atölyeleri ile sınırlı kalmayacak. Belirli temalarla sınırlandırmak yerine katılımcıların öğrenme şekillerine göre yapılandırmaya karar verdik.

Bazı ana kavramlarımız var tabii ki, üretim becerileri, kendi kendine öğrenmeyi alışkanlık haline getirecek ortamlar yaratmak, takım olma deneyimini arttırmak ve kişisel rollerini keşfetmelerini sağlamak istiyoruz.

Ekibi biraz büyüttük, bu benim tek başıma yaptığım bir proje değil arkasında ciddi emeği olan farklı alanlarda güzel projeler imza atmış kişiler var. Hatta bu kişilerin bir kısmı 10 yaşının altında :)

Bunun için uzun süredir farklı formatlarda yaklaşık 10.000 çocuk ile yaptığımız çalışmalardaki deneyimlerimizi derledik. Malzeme ve alet bilgisi gibi temel becerilerden başlayıp, çocukların kendilerine ve birbirlerine yetmelerini hedefliyoruz ve bunun bilgi, deneyim ve girişimcilik modellerini onlarla oluşturmak istiyoruz.

Şimdilik Kadıköy’de başlıyoruz, mevcut yapıdaki etkinlikler ücretli olacaklar, belirli oranda ücretsiz katılımcı da kabul edeceğiz. Altyapı çalışmalarını sürdürdüğümüz yeni bağımsız mekanımızı açınca Coderdojo’yu ve benzer iki üç formatı da tekrar hayata geçireceğiz.

Çeşitli devlet ve özel okullarla ve STK’larla yaptığımız çalışmaları da buna dahil edip, bir yayıncılık mekanizması kurup etkiyi arttırmayı hedefliyoruz. Derdimiz sürdürülebilir, keyifli üretim alanları yaratmak.

İlgi, bilgi ve ortak projeler için siteye gidip iletişim formunu doldurmanızı istiyorum.

Direkt atölyelere katılmak isteyenler gençler de aşağıdaki adresten üye ol tuşuna basıp ilgili formu doldurabilirler.
http://zemberek.co